-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --

ass="container">

"Burda Kocam Önce Felç Oldu Sonra Öldü"

14:55:12 | 2021-01-20

Sıfırın altındaki havada tek başına Çadırda yaşayan 76 Yaşındaki Emine Nine,

“ÜŞÜYORUM OĞLUM” dedi. 

 

Mersin’in Çamlıyayla ilçesinde on yıl önce kocası öldükten sonra tek başına yaşamaya çalışan 76 yaşındaki Emine Tek’in hali yürekleri burktu. 

 

İlçeye balı Sarıkavak mahallesinde bir araziye kurduğu derme çatma çadırda hayata tutunmaya çalışan Emine Nine’nin çadırında ne elektrik, ne su, nede doğru düzgün ısıtacak bir sobası var. 

 

Beş çocuk sahibi olan ve ikisini kaybeden Emine Tek’in hayatta olan üç çocuğu ise annelerini terk ettikleri gibi onu arayıp sormuyorlar bile. 

Komşusu İsa Oğuz, 

“Kimsesi olmadığı için burada yaşıyor. Başka çaresi yok. Durumu hiç yok, çoru çocuu var ama hepsi terk etti. Valla konu komşu yardım ediyor dedi. 

Komşularının yardımı ile yiyeceğini temin eden Emine Nine “kocam öldü, felç oldu burada. Korkuyorum akşam yatarken, ama ne yapayım oğlum, dua edip yatıyorum. Allah kötülerle karşılaştırmasın diye. 

Yok bakanım. Oğlum vardı, kimliğini gönder dedi göndermeyince canı sıkıldı ne halin varsa gör dedi birkaç senedir gelmiyor bile. Üşümem mi oğlum hastayım zaten, her yerim sakat. Doktora götürdüler yardım ederiz dediler ama yapmadılar. Ona da söyleyin yapsın oğlum. 65 aylığımı aldım mı oradan alıyorum odunu parayla. Yazdırın dedim yazmadılar. 10 seneyi geçti yalnız yaşıyorum dedi.

Yaşadığı çadır rüzgarı ve yağan yağmuru içine alırken Emine nine ise evim dediği çadırda yaşam mücadelesi veriyor.
ETİKET :  

Tümü
1