-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --

ass="container">

Sağlık sorunları nedeniyle evinden dışarı çıkamayan adam ölümü bekliyor

23:15:08 | 2021-02-12

BAĞIRSAKLARI DIŞARIDA OLAN VATANDAŞIN YALNIZ YAŞADIĞI EV ONU ADIM ADIM ÖLÜME GÖTÜRÜYOR

 

Mersin’in Tarsus ilçesinde bir yıl önce yakalandı Verem hastalığı sonrası bağırsakları zarar gören 47 yaşındaki Özcan Kuyucu tam bir yıldır hijyeni olmayan evde bağırsakları dışarıda yaşam mcadelesi veriyor. 

 

İlçeye balı Balar mahallesi 0424 sokak 16 nolu evinde tek başına yaşam mücadelesi veren Özcan Kuyucu, komşularının ve yeğeninin yardımı ile hayata tutunmaya çalışıyor. 

 

Mahalle çocuklarının topladığı karton kutuları ve komşularının aldığı kömür ile evini ısıtmaya çalışan 47 yaşındaki Kuyucu, hijyen olmayan evinde açık yarası ile adeta ölümle dans ediyor. 

İmkansızlıklar içinde yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle 75 kilodan 45 kiloya düşen Kuyucu, “abi bir yıldır bu durumdayım, hastalandım, böbreklerim çürümüş her yerim kurumuş yani susuz kalmış doktor öyle söyledi. Bağırsaklarım dört beş yerden delinmiş haberim yok. Yedim içtiğim ne varsa karnıma dolmuş. Götürdüler beni ambulansla arkadaşlar saolsun beni buradan çıkarttı. Hastanede bir ay yoğun bakımda kaldım. Biraz kendimi topladım. Daha sonra da bir ay serviste kaldım. Orda da kendimi topladım sonra eve gönderdiler. Aşağı yukarı bir yıldır buradayım. En son dört ay önce gittim hastaneye. Burası da komple kesik. Pansumanları kız yeğenim yapıyor sağolsun. Bütün her şeyimle o ilgileniyor bir seneye yakındır. Hiçbir gelirim yok. Sosyal yardımlaşadan yiğenim ve kardeşim uğraşıyor. Onlar ne verirlerse alıp getiriyorlar. Başka da bir gelirim yok komşular bakıyor yani her şeyimle onlar ilgileniyor sağolsunlar” dedi.
ETİKET :  

Tümü
1