-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --

ass="container">

TARSUSA TURİST MORALİ

TARSUSA TURİST MORALİ

22:16:52 | 2019-12-25

Dinlerin kesiştiği kent olarak bilinen Mersin’in Tarsus ilçesi, Hristiyan dünyası için çok önemli olan St. Paul Kilisesi ve kuyusu ile adete Avrupanın cazibe kenti durumunda.

İlçenin merkezinde bulunan ve dönemin Kültür Bakanlığı tarafından restore edilerek Avrupalı turistlerin ilgisine sunulan St. Paul kutsul su kuyusu, 2019 yılının ilk on ayında 45 bin konuğunu ağırladı.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden binlerce turist, St Paul Klisesini ve Kuyusunu ziyaret etti.

Mersin’in Tarsus İlçesinde bulunan ve Hıristiyan alemi için önemli bir yere sahip olan St. Paul Kilisesini ve St. Paul’un yaşadığı evin bahçesinde bulunan kuyusunu 45 bin kişi ziyaret etmek için Tarsus’a geldi.

 

İnanç turizmi için önemli tarihi yerlere sahip olan Tarsusu 2019 yılı 11 ayında ziyaret eden yabancı turistler içinde en çok Arjantin, Meksika, Portoriko, Ekvator, Flipinler, Brezilya, Kolombiya, İtalya, Fransa ve İspanyol turistlerin ağırlıklı olduğu öğrenildi.

İnançları gereği Hıristiyanlar, Hac vazifesini yerini getirmek için kutsal saydıkları Tarsus’taki St. Paul’un yaşadığı evi ve bahçesinde bulunan su kuyusunu ziyaret edip kuyudan çektikleri suyu içip, yüzlerine sürüyor hatta pet şişelere doldurduktan sonra yine St. Paul adını taşıyan kilisede ayin yaparak ülkelerine dönüyorlar.

“Senpol, M.S. sekizinci yılda Tarsusta doğar, hahamlığı öğrensin diye Kudüse gönderilir. Ailesi Yahudi asıllı olup kıl çadır imalatı yapan bir ailenin çocuğudur,

Hz. İsa ile tanışan Senpol, Hıristiyanlığı seçer. Hıristiyanlığa çok emeği geçtiği için Hz. İsa’nın 12 havarisi olmasına rağmen, Senpol 13. Havari olarak bilinir.
ETİKET :  

Tümü
1