Bir Haber Herşeyi Değiştirir.

İRANLI PROF, TARSUSTA

İRANLI PROF, TARSUSTA
202 views
24 Temmuz 2023 - 19:29

İRANLI AKADEMİSYENDEN DÜNYAMIZ DAHA İYİ OLMALI YÜRÜYÜŞÜ

İranlı emekli Akademisyen Daryoosh Riyahı, dünyada açlık ve savaş olmasın diyerek

başlattığı yürüyüşü sırasında Tarsus’a geldi.

60 yaşındaki İranlı Daryoosh Riyahı, daha adil bir yaşam düşüncesi ile ‘Hadi Dünyamız İçin’ adını verdiği yürüyüşü esnasında 3. durağı olan Mersin’e giderken dinlenmek üzere Tarsus’a geldi. Burada 5 gün boyunca Tarsus Belediyesi tarafından Şelaledeki Karavan Parkta misafir edildi.

Valizi hasar aldığı için yürüyüşünü duraklatan Akademisyen Daryoosh Riyahı’ya Tarsus

Belediyesi tekerlekli valiz desteğinde bulundu. Şelale mevkiinde bulunan Karavan Parkta kalan Daryoosh Riyahı, “Amacım dünyada herkesin eşit olması. Kimseye haksızlık yapılmaması, her şeyin adil olması, insanların insanca yaşamasıdır” dedi.

Yürüyüş hakkında bilgi veren Riyahı, Kayseri’den 26 Mayıs 2023 tarihinde yaya olarak yola çıktığını ve henüz bir olumsuzlukla karşılaşmadığını açıkladı.

İranlı Daryoosh Riyahı, Kayseri’den sonra Niğde iline vardı. Niğde’den sonra Tarsus ve Mersin yürüyüşüne devam eden Riyahi, dönüşte Adana ve Hatay üzerinden İran’a gidecek.

Bugüne kadar yaptığı yürüyüşte Türk halkından yakın ilgi gördüğünü belirterek “İran’ın Zenjan kentinde yaşıyorum. İki çocuğum var, eşim ise diş doktoru. Ben yürüyüşüme tek başıma çıktım ve yaya olarak devam ediyorum. Geçtiğim yerleri fotoğraflıyorum. Daha sonra bunları kitap halinde yayınlayacağım” diye konuştu.

Daryoosh Riyahı, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a ve belediye ekibine destekleri için teşekkür etti.

KÖŞE YAZARLARI

Tarsus Haber Medya © 2022 -2024 Tüm Hakları Saklıdır. Designer DENİZ MEDIA GROUP

error: Kopyalanması Yasaktır.!