Bir Haber Herşeyi Değiştirir.

LEVENT UYSAL BASIN MERKEZİNDE SORULARA CEVAP VERDİ

LEVENT UYSAL BASIN MERKEZİNDE SORULARA CEVAP VERDİ
179 views
15 Nisan 2023 - 18:04

MHP’Lİ LEVENT UYSAL MEDYAD’DA CANLI YAYINA KATILDI

..

MHP Mersin Milletvekili Adaylarından Dr. Levent Uysal, Dr. Ali Arı ve mevcut MHP Milletvekillerinden Baki Şimşek MEDYAD’da canlı yayın konuğu oldu.

MEDYAD başkanı Okan Çalışkan ve Gazeteci Mustafa Erdoğan’ın hazırladığı Enine Boyuna adlı programa konuk olan Uysal , Arı ve Şimşek soruları cevaplandırdı.

Bir saat süren canlı yayın proğramında kendisini tanıtan ve “Ben öz be öz Tarsusluyum. Bu nedenle her 10 günde bir Tarsus’a köyüme mutlaka gelirim. Benim için Tarsus, Mersin ve Türkiye çok önemli. Bölgemizin ve ülkemizin daha çok gelişimi için elbirliği ile çalışacağız.

Tarsus’ta en önemli ilk üç sorun nedir önce bunu tespit edeceğiz. Mesela Tarsuslular il olmak istiyor. Elbette Tarsus’un il olmak hakkıdır. Yine bir Havaalanımız bitmek üzere. Bu bölgenin dışa açılan kapısı olacak. Sahil bandı projesi bazı nedenlerden dolayı başlatılamamış, bu proje mutlaka hayata geçirilecek. Çünkü Tarsus ve Mersin’in gelişimi için Turizm çok önemli. Tarım da önemli. Bu kentte Havaalanı bitince elbette yeni otellere ihtiyaç duyulacak. Sahil bandı, havaalanı, tarımsal üretim gibi konularda yetişmiş ve aranan elemanlara ihtiyaç var. Bu elemanların yetişmesi için üniversitemizin de desteğini isteyeceğiz. Ticaret Odası, Borsa, Ziraat Odası gibi kuruluşların desteğini alacağız. Aranan yetişmiş eleman ve insan kaynaklarını doğru yöneteceğiz ve herkesi iş ve aş sağlanacak.

Tarsus Lojistik merkez ve Mersin’e lojistik liman yapılmalı .. Mersin şu an dünyanın bakliyat dağıtım merkezi. Bunu iyi değerlendirmeliyiz”

Uysal, MHP Mersin milletvekili aday listesi konusundaki soruyu da cevaplayarak “ MHP Liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli çok güzel bir liste yapmıştır. Bu listedeki tüm arkadaşlarımız bilgili ve birbirinden değerli. Bizler seçildiğimizde bölgemiz ve ülkemiz için tüm sorunların çözümü için çalışacağız. Mersin bölgesinin ve bu bölgede yaşayan halkın sesi olacağız. Halkın haklı ve doğru taleplerinin çözümü için ter dökeceğiz”

Uysal, Tarsus’un il olması konusundaki görüşlerini açıklarken de şöyle dedi:

“Son deprem olmasaydı, genel başkanımızın 100. yılda 100 il projesi kapsamında Tarsus’un il olması daha erken olacaktı. Deprem olayı bazı projeleri geciktirecek. Ama ben her zaman Tarsus’un il olmasının hakkı olduğunu söylemeliyim.

Bu ülkede ve bölgede her sorun pozitif diyalog ile çözülecek. Ben ve aday arkadaşlarımız görev aldığımız sürece nefesimizi sorunların çözümü için tüketeceğiz terimizi de çözüm için akıtacağız. İnsanların rahatı, huzuru, güven içinde yaşaması , bayrağımızın dalgalanması, ülkemizin bölünmez bütünlüğü her şeyden önemlidir”

 

BAKİ ŞİMŞEK’İN SÖZLERİ

MHP milletvekili Baki Şimşek de canlı yayında söz alarak “MHP Listelerini destekliyoruz.14 Mayısta bir oy Cumhurbaşkanı adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, bir oy liderimiz Dr. Devlet Bahçeli ve milletvekili adaylarımıza. Yani oylar üç hilale olacak” dedi.

Milletvekili adaylarından Dr. Ali Arı da, halkımızın Ramazan ayını ve bayramlarını kutlayarak “Milletvekillerimizden yakında görev süresi dolacak büyüklerimize hizmetleri için teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek arkadaşlarımızın da sayısının fazla olmasını temenni ediyorum. Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin emrinde çalışmaya devam edeceğiz “ dedi.

KÖŞE YAZARLARI

Tarsus Haber Medya © 2022 -2024 Tüm Hakları Saklıdır. Designer DENİZ MEDIA GROUP

error: Kopyalanması Yasaktır.!