Bir Haber Herşeyi Değiştirir.

Türk Alman Dostluk Federasyonu’ndan Bavyera Başbakanına onur ödülü

Türk Alman Dostluk Federasyonu’ndan Bavyera Başbakanına onur ödülü
225 views
06 Eylül 2023 - 10:45

Türk Alman Dostluk Federasyonu Genel Başkanı Cihan Sendan, Bavyera Başbakanı Dr. Markus Söder’e Kybele onur ödülünü takdim etti. Törende, Bavyera eski Başbakanı Dr. Günther Beckstein, Dünya Kardeş Kentler Turizm Birliği genel sekreteri Hüseyin Baraner, Alman uçak sanayisinin başarılı Türk girişimcisi Zeydan Öncü, Arabella Hastanelerinin sahibi Prof. Stefan Hargasser, Simens eski Ceo su Senator Grasmann ve Federasyon yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.
Federasyon başkanı Cihan Sendan Münih teki başbakanlık binasındaki ödül töreninde konuşmasında:
“Sayın Başbakan Dr. Söder, Sizi içtenlikle selamlıyor ve Bavyera Başbakanı olarak yaptığınız olağanüstü çalışmalardan dolayı saygılarımla takdirimi sunmak istiyorum. Yüksek eğitim düzeyi, Bayern’in eğitim ve kişisel gelişim konusundaki taahhüdünü yansıtmaktadır. Güçlü ekonomik performansıyla Bayern, Alman ekonomisine büyük ölçüde katkıda bulunmakta ve en çok endüstriyel işçi istihdam eden bir merkez olarak yenilik ve büyümenin itici gücüdür. Düşük işsizlik oranı, Bayern’in istikrarlı ekonomisini ve iş yaratma ve koruma yeteneklerini göstermektedir. Bu eyaletteki mükemmel eğitim sonuçları, ekonomiyi daha da güçlendiren iyi eğitimli uzmanları ortaya çıkarmaktadır.
Derinlemesine küresel değişimin yaşandığı bu dönemde, Bayern ve Türk ekonomilerinin yakın bağlarının ve güçlendirilmesinin önemi artmaktadır. Bu ortaklık, daha da güçlü bir ekonomik ittifak için sağlam bir temel oluşturur. Küreselleşme süreci yeni fırsatlar sunarken, aynı zamanda her iki ülkenin politikası ve ekonomisi arasında daha sıkı bir işbirliği ve değişim gerektirmektedir.
Bu yakın işbirliği sayesinde, küresel dönüşümün ekonomik zorluklarını başarıyla aşabiliriz.
Bavyera ve Türkiye’nin iş dünyasının güçlerini daha kararlı bir şekilde birleştirerek ve birlikte yenilikçi yaklaşımlar geliştirerek ikili ilişkilerini genişletmek ve sağlamlaştırmak bizim sorumluluğumuzdadır.
Verimli bir fikir alışverişi ve deneyim paylaşımı sayesinde, bireysel güçlü yönlerimizi en iyi şekilde kullanabilir ve birbirimizden öğrenebiliriz.
Bu konuda örnek biri Hüseyin Baraner’dir, bugün aramızda bulunan, Türk-Alman turizminin öncülerinden biridir. 45 yılı aşkın süredir başarılı bir şekilde iki ülkeyi bir araya getirmiş ve Bayern ile Türkiye arasında ilk kültürel etkinlikleri başlatmıştır.
Ayrıca Zeydan Öncü’nün, aramızda olduğunu da belirtmekten gurur duyarız. Şirketinin genel müdürü olarak havacılık endüstrisinde faaliyet gösteren Öncü, büyük bir enerjiyle faaliyetlerini sürdürmektedir. O, küresel havacılık sektöründe Alman ürünlerini etkileyici bir şekilde temsil etmektedir. Kendisi ve şirketi bu sektörde önemli bir konuma sahip olup, Alman ve Türk havacılığını başarılı bir şekilde temsil etmektedir. Bu dayanışma sembolü, Alman-Türk Dostluk Federasyonu’nda yüceltilmektedir. Bu, dar anlamıyla Alman-Türk ilişkilerinin sınırlarını aşan, evrensel insanlık ve temel etik ilkeleri içeren bir çerçeveyi kapsamaktadır.
Farklılıkla dolu bir dünyada, açık ve dürüst iletişim, sadece şirketleri güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda Bayern’in küresel anlamda açık bir yer olarak itibarını kalıcı hale getirir.
Bu atmosfer aynı zamanda dünyanın dört bir yanından akıllı beyinleri bir araya getirerek daha iyi bir gelecek için çalışmak isteyenleri cezbeder. Günümüz zorluklarıyla karşı karşıya olduğumuzda, sınırları cesurca aşan ve alışılmış konfor bölgesinden çıkan insanlara daha da fazla ihtiyaç duyarız.
İnovatif çözümler geliştirmenin yanı sıra sorunları çözme konusunda yürekten ve kararlılıkla çalışan bireyler.

Açıklık ve hoşgörü ile şekillendirilen güçlü demokratik kişilikler, dünyamızı etkilemekte ve şekillendirmede önemli bir rol oynamaktadır.
Alman-Türk Dostluk Federasyonu, bu yapıyı destekleyerek bu prensiplere uyan bireyleri desteklemektedir. Bu kişiliklerin başarıları gökyüzündeki yıldızlar gibi parlar ve diğerlerine aynı kararlılıkla benzer hedeflere ulaşma cesaretini verir. Kybele Ödülü’nün verilmesi sadece bir etkinliğin ötesine geçer. Bu, minnettarlığı kutlar, düşünmeyi sağlar, motivasyon verir ve dünyamızı harika bir şekilde zenginleştiren yaşamları ışık altına alır.
Ancak, tüm bunlar toplum olarak bir araya geldiğimizde derin anlamını bulur. Daha iyi bir birlikte yaşama olanak sağlamak için ortak hareketimiz hayati öneme sahiptir. Dayanışmamız, daha az imkanı olan ve fırsatlardan yoksun kalanlara yardım edebilir. Beraber gücümüzü kullanarak, bu dünyayı daha güzel, daha adil ve daha umut dolu bir hale getirme gücüne sahibiz. Bayern ve Türkiye arasındaki yakın bağların, küresel dönüşüm zamanlarında daha da güçlendirilebileceğine sıkı sıkıya inanıyorum. Sevgili Başbakan Dr. Söder, kişisel çabanız ve desteğinizle birlikte, birlikte harika şeyler başarabileceğimiz konusunda güvenim tamdır” dedi
Başbakan Söder teşekkür konuşmasında geleneksel Türk Alman dostluğuna vurgu yaptı ve konuşmasına şöyle devam etti: Sevgili Bavyera’da yaşayan Türk dostlarım, Bugün burada sizinle birlikte olmaktan ve bu önemli Kybele Odülünü almaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Uzun yıllardır Bavyera’da yaşayan bir çok tanıdığım Türk dostum var, Türk kültürünü seviyor ve değer veriyorum. Türkiye’ye sık sık ziyaretlerde bulundum ve muhteşem deneyimler yaşadım.
Türklerin Bavyera’da ve Almanya genelinde yaptığı katkıları takip ediyorum ve çok önemsiyorum. Bavyera Türk Toplumunun çeşitliliği, zengin kültürü ve özellikle son kuşağın başarıları ile Bavyera’nın çok kültürlü yapısını her dalda güçlendirdiğini hep beraber yaşıyoruz
Benim için her zaman Türkiye ile olan bağlarımız önemli olmuştur. Yakın gelecekte tekrar Türkiye’ye gitmeyi planlıyorum ve orada bulunmaktan büyük mutluluk duyacağım.
Ayrıca, Türk ve Alman ekonomilerini Bavyera olarak daha da güçlendirmek için her türlü teklife açığım. İşbirliği, yatırımlar ve ticaret açısından yeni fırsatları keşfetmek ve ilişkilerimizi daha da derinleştirmek için çalışmalar yapmaktan mutluluk duyarız.
Türk topluluğunun Bavyera’daki yaşamınızda mutlu ve başarılı olduğunuzu görmek beni memnun ediyor. Sizlerin değerli katkılarınızı takdir ediyor, her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi istiyorum.
Bavyera ve Türkiye arasındaki dostluğun daha da güçlenmesi için birlikte çalışmaktan büyük heyecan duyuyorum. Türk Alman dostluk federasyonunun çalışmalarını çok önemsiyorum, ayrıca Federasyon başkanı sayın Cihan Sendan beye yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.”

KÖŞE YAZARLARI

Tarsus Haber Medya © 2022 -2024 Tüm Hakları Saklıdır. Designer DENİZ MEDIA GROUP

error: Kopyalanması Yasaktır.!