Bir Haber Herşeyi Değiştirir.

TARSUS’TA TEK GÜNDEM “İL”

TARSUS’TA TEK GÜNDEM “İL”
243 views
17 Haziran 2023 - 14:53
May be an image of 2 people and text
Tarsus, tarihiyle doğasıyla, kültürüyle, yapısıyla kendine hayran bırakan kentimiz…
Her adım atışımda ayrı bir dokunuşa sahip olan ve yıllardır il olmayı bekleyen kadim kentimiz Tarsus il olmaya çok yakışıyor.
Dağıyla ovasıyla, dört mevsimi yaşamasıyla, ilkleri yaşayan bir kent olmasıyla ‘İl’le de Tarsus’ diyerek çıktığımız bu yolda, kentimizin il olma ile taçlanacağı günü bekliyoruz.
Haluk Bozdoğan 
Tarsus Belediye Başkanı
May be an image of 2 people and text
Tarsus bölgede stratejik öneme sahip bir noktada. Mevcut yatırım projelerini de göz önünde bulundurursak yatırımların merkezi konumunda yer almaya başladı. Tarım, sanayi ve ticaret açısından yeni fırsatlar elde etti. Tarsus’un il statüsüne yükseltilmesini tabiî ki istiyor ve destekliyoruz. Şehrin dinamikleri ilçe kabuğuna sığmıyor artık. İl olmak şart oldu. Şehrin ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan daha güçlü bir konuma gelmesini sağlayacak önemli bir adım olarak değerlendiriyoruz.
Ticaret Odası Başkanı
May be an image of 2 people and text
Tarsus il olmayı çoktan haketmiştir ilçemiz tarım potansiyeli açısından ilçeler içinde ilk sırada yer almaktadır 90 çeşit ürün desenine sahip ilçemizde 1 milyon 500 bin dönüm arazi bulunmaktadır yıllık 15 milyar tl nin üzerinde tarım geliri elde edilmektedir tarım nüfüsu ve üretim potansiyeli ile il olduğumuzda daha dinamik ve gayretle Tarsus tarımı şahlanacaktır.
Veysi Avcı
Ziraat Odası Başkanı
May be an image of 1 person, smiling, eyeglasses and text that says 'enis 55/912'
TARSUS, İL OLMAYI EN ÇOK HAK EDEN BİR KENT
Türkiye Cumhuriyetinde 50’den fazla ilden ya toprak bakımından yada nüfus bakımından kalabalık olan en büyük kent Tarsus’tur. En son yapılan nüfus düzenlemesi ile Tarsus’un nüfusu 2022 yılı sonu itibariyle 350 bin 732 kişidir.
Bu kadar nüfus birçok ilin nüfusundan fazla.. Düne kadar tek sıkıntı, Tarsus’un Adana ile Mersin arasında sıkışıp kalması idi.
İnanıyorum ki, 2024 yerel seçimleri öncesinde Tarsus ve toplamda 19 ilçe il yapılarak Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yılı olan 29 Ekim 2023 öncesi il hakkımız teslim edilecektir. Çünkü Tarsus ve Tarsuslular il olmayı çoktan hak etti. İlçe statüsü artık bu kentin yönetimine yetmiyor ve ilçe elbisesi kadim kent Tarsus’a dar geliyor.
Yakup Boncuk
Tarsus Medya Mensupları Cemiyeti
(MEDYAD)
Bsk Vekili
May be an image of 1 person, beard and smiling
Tarsus’un il olmasını yıllardır bekliyorduk. Hiçbir zaman bu kadar umutlanmadık. Biz öğrenciler olarak il olduğumuz takdirde birçok iş imkanı ve kadrolarının açılacağını umuyoruz. 4 gözle plakamızı bekliyoruz.
Arif Ayhan Korkmaz
Öğrenci
May be an image of 1 person
Tarsusun il olması konusunda 27 yıl önce STK lar.Tarsus basını.Siyasi partilerimizin ilçe başkanları ile Birlikte Başlattığımız kampanya MHP lideri Dr Devlet bahçelinin girişimi Cumhurbaşkanımızın gayretleriyle son noktaya gelmiş olmasından dolayı Cumhur ittifakına Tarsus halkı olarak şükranlarımızı arz ediyoruz.54 ilden büyük olan Tarsusumuzun il omayı ilk sırada hak ettiğini düşünüyorum Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum
Ali Şimşek
MHP Tarsus ilçe yöneticisi
Tarsus Belediye meclis üyesi
May be an image of 2 people and eyeglasses
Tarsus ve Çamlıyayla Muhtarlar Dernek Başkanı 46 merkez ve 134 Kırsal Mahallesi ile 400.000 e yaklaşan nüfusu ile 10000 yıllık geçmişi Tarımı ile Sanayisi ile İL olmayı hakeden bir coğrafya TARSUS İL olduğu andan itibaren Şaha kalkacaktır bu kadim şehir Altyapısı hazır Halk hazır 180 Muhtar zaten hep hazır Saygılarımızla emeği geçen herkese Teşekkür ederim.
M. Naci Güllü
Muhtarlar Derneği Başkanı
May be an image of 1 person and smiling
Hıdıroğlu, Tarsus kabuğuna sığmayan ve çok hızlı büyüyen tarihi ve ekonomisi ile Türkiye’nin en büyük ilçesidir. Tarsus’a yapılan projelerle ülke ekonomisine sağlayacağı avantajlar ise sıralama ile bitmez, bu nedenle her bor Tarsus’lunun siyasi kaygıları bir kenara koyarak ortak noktamız olarak İL OLMAMIZ için birlesmemiz gerekiyor.
Kubilay Hıdıroğlu
Atatürk Mahallesi Muhtarı.
İş Adamı
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tarsus Haber Medya © 2022 -2024 Tüm Hakları Saklıdır. Designer DENİZ MEDIA GROUP

    error: Kopyalanması Yasaktır.!