Bir Haber Herşeyi Değiştirir.

BİR GÜNLÜK ARAÇ KİRALADI DÜNYASI KARARDI

BİR GÜNLÜK ARAÇ KİRALADI DÜNYASI KARARDI
293 views
24 Mayıs 2022 - 8:31

2015 Yılında kazandığı üniversiteyi okumak için Denizli’ye giden genç Emre, altı yıl sonra Denizli’den gelen 140 bin TL’lik icra ile şok oldu.
Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşayan Emre Tirun, başından geçen olayı anlatırken annesi ise göz yaşlarına hakim olamadı.
2015 yılında Denizli Pamukkale Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünü kazanarak bu kente okumaya giden Emre Tirun (30) bir süre sonra ufak parçalardan oluşan eşyaları taşımak için bir arkadaşından yardım isteyerek kiralık araç tuttu.
İddiasına göre bir gün bile kullanmadığı kiralık araç için Emre Tirun’a bir boş senet imzalattılar. Ne olduysa o imzayı attıktan sonra başından geçenleri anlatan Emre, altı yıl sonra gelen o senetteki 140 bin TL’lik borçla icralık oldu.
İlçeye bağlı Yeni Mahalle 4028 sokak 17 nolu gecekondu tabiri evinde annesi ile yaşayan ve üç kardeşi olan Emre, bu borç yüzünden ne işe gidebiliyor nede gelecek ile ilgili hayal kurabiliyor.
Borç yüzünden işinden atılan ve sürekli icra ile karşı karşıya kalan Emre, yetkililerden yardım isterken, kendi başına gelen olayın birkaç kişiye daha yapıldığını duyduktan sonra, mahkemeden gelen kavuşturmaya yer olmadığına dair verilen karara ise itiraz ederek geniş çalı araştırma yapılmasını istiyor.
Anne İklime Yıldırım (54) ise, oğlum gözümün önünde eriyor diyerek Cumhurbaşkanından yardım istedi.
Röportaj Emre Tirun, “2015 yılında Denizli’de üniversite okurken, bir araç kiralama dolayısı ile Denizli Merkezde bir araç kiraladım, aracıda sağ salim teslim ettik kendilerine yani bu kişilere, aradan altı yıl geçtikten sonra 2021 yılı Ekim aylarına doğru hakkımda 80 bin TL’lik bir senet düzenlenip ve tüm hesaplarıma üzerimdeki arabama haciz koydurup beni borçlu duruma sokan bu insanların bizi zor durumda bıraktığını buradan anlatmak istiyorum.
Gerek özel hayatım gerek sosyal hayatım bununla alakalı son derece sarsılmış durumda, ailemde aynı şekilde annemin bu konudan dolayı rahatsızlığı daha da nüksetti dahada kötü durumda şuan ve biz bu konuda bir çok yere başvuru yaptık ve bununla alakalı tüm girişimleri yaptık çünkü bu insanlara bir kuruş borcu olmayan bir insanın mağdur edilmesi hiçbir şekilde kabullenemeyip her şekilde her yere başvurumuzu yaptık.
Fakat yaptığımız itirazlardan bunun bir senet olduğu ve imzanın bize ait olması durumundan dolayı her hangi bir çıkar yolu bulamayacağımızı öğrenmemize rağmen gerekli tüm savcılığa itirazımızı yaptık. Ve şöylede bir durum var, bu konuyla alakalı bu kişilerin tek mağdur ettiği kişinin de ben olmadığını anladım ve benimle birlikte birkaç kişi daha var aynı kişiler tarafından dolandırılan, zamanında üniversite okurken zor şartlarda onların verdiği ifadede ben kendilerinden üzerime hiçbir şey olmayan sıradan bir insan olmama rağmen beyan ettikleri tutarda araba almışım, bana para vermişler elden hemde akrabama almışım, hatta arabanın markasını belirtmişler sayın savcı burada verilen ifaden dolayı direk takipsizlik vermiş. Bizim buna itiraz etmemize rağmen yeniden takipsizlik verildi. Bu konudan dolayı aşırı derece mağduruz, bunun araştırılmasını istiyoruz, ben psikolojik anlamda çok yoruldum, 80 bin TL’lik senet düzenleyip sonrasında bunu faizi ile birlikte 140 bin TL olması yani hiçbir şekilde bir kuruş borcum olmayan insanlara benim bu arayı ödememi yüce devletimiz kabul etmeyecektir dedi.
Anne İklime Yıldırım gözyaşlarına hakim olamadı, Cumhurbaşkanından yardım istedi.


“ben oğlumu çok zor şartlar halinde okuttum, ben yetimlerimin parasını kimseye yedirmek istemiyorum, evimizde huzur kalmadı oğlum çalışamaz durumda sayın cumhurbaşkanım ne olur bizede bir el uzatın yardım edin Denizli Müdürlüğüne sizin seslenmenizi istiyorum oğluma yardımcı olmanızı istiyorum ne olursunuz bize yardım edin çok çaresiz durumdayız çok perişan durumdayız ne olur cumhurbaşkanım bize yardımcı olunuz dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tarsus Haber Medya © 2022 -2024 Tüm Hakları Saklıdır. Designer DENİZ MEDIA GROUP

    error: Kopyalanması Yasaktır.!