Bir Haber Herşeyi Değiştirir.

KOCAMAZ, ŞECERE SERT CEVAP VERDİ

KOCAMAZ, ŞECERE SERT CEVAP VERDİ
202 views
23 Aralık 2023 - 0:47

İYİ PARTİLİ KOCAMAZ’DAN SEÇER’E SAĞLAM YANIT: “SEN KİMSİN, MEYDAN OKUMAK KİM VAHAP SEÇER? ŞU HADSİZLİKLERİNE BİR SON VER!”

İYİ parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, daha önce katıldığı TV yayınında Büyükşehir Belediyesine aday olmayacağını açıklamasına rağmen, kendisini aday olması için ulu orta seçime girmesi için sözde meydan okurcasına aday olması çağrısı yapan CHP’li Vahap Seçer’e ateş püskürdü.

Mersin tarihinin en başarısız belediye başkanı olduğu hemen her platformda dile getirilen CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in, daha kendi adaylığı partisi tarafından onay almamışken, aday olmayı düşünmediğini katıldığı canlı yayınlarda tekrarlayan İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz’a “aday ol” çağrısı yapmasına Kocamaz’dan sert tepki geldi.

CHP’li Seçer’in, Büyükşehir’in geçtiğimiz akşam yapılan bir yardım dağıtım organizasyonunda sarf ettiği “Seçimler geldi. Nasip, kısmet. Bu bir demokratik yarış. Herkes mindere çıkacak, antrenmanlı olan pehlivan güreşi kazanacak. Biz de antrenmanlı olduğumuza inanıyoruz. Minderden kaçmak yok. Öyle sakatlandım deyip minderden kaçmak da yok. Ya da müsabakaya geç müracaat ettim deyip de evrakları yetiştiremedim deyip de minderden kaçmak da yok” diyerek İYİ Partili Kocamaz’a gereksiz çağrısına Kocamaz sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi.

İYİ Partili Kocamaz, şöyle konuştu:

“Vahap Seçer sporculara malzeme yardımı yapılan bir programda alakasız bir şekilde siyasete girmiş! Kıt aklıyla polemik yaratmak istiyor! Vahap Seçer daha önce de HALK TV’de İsmail Küçükkaya’ya açıklama yaparken haddini aşarak, Türkiye genelinde olmasa da Mersin’de İYİ Parti ile ittifak yapabileceklerini söylemiş, aklınca Mersin Teşkilatlarımıza ayar vermeye çalışmıştı.
Bende kendisine bir TV Programında “sen kimsin?” diyerek cevap vermiştim. Ben, bana aday mısınız diye soranlara, ‘Allaha şükür, halkım o makamı bana 5 dönem layık gördü, 2019’da bize kumpas kurulmasaydı o seçimin sonucundan hiçbir endişemiz de yoktu. Başlattığımız o büyük hizmet hamleleriyle Mersin bugün çok daha ileri noktalara taşınmış olacaktı! Ancak kirli ellerin kurduğu kumpasla önümüz kesildi, seçime sokulmadık!’ cevabını verdim.

“2019’DA BİZE YAPILAN ENGELLEMELER OLMASAYDI SEÇER O MAKAMLARI RÜYASINDA GÖRÜRDÜ!”

Ama Vahap Seçer, bizim seçime girdirilmediğimiz bir seçimde, kerameti kendinden biliyor! Bize yapılan o engellemeler olmasaydı, Vahap Seçer O makamı rüyasında görürdü! Neticede öyle ya da böyle seçimi kazandı! Ama Mersin kaybetti!

Biz görevde olsaydık, Mersin bugün metrosuna kavuşmuş, trafik sorunu büyük ölçüde çözülmüş olacaktı. Olmadı! Olamadı!

“MERSİN HALKININ ŞAHSIMA TBMM’DE TEMSİL GÖREVİ VERMESİNDEN DOLAYI YENİDEN ADAY OLMADIĞIMI SÖYLEDİM!”

Yasa değişikliği ve merkez dışındaki ilçelerin de Büyükşehir hizmet alanına girmesi nedeniyle adeta sıfırdan kurduğumuz ve toparladığımız Büyükşehir Belediyesinde kurulan sistemin, halihazır yönetim tarafından, darmadağın edilmesinden ve de Mersin Halkının şahsıma TBMM’nde temsil görevi vermesinden dolayı yeniden aday olmayı düşünmediğimi söyledim.

Buna rağmen Vahap Seçer’in hariçten gazel okumasını anlayabilmiş değilim.

“YANLIŞ KARARLARINIZLA OLUŞTURDUĞUNUZ KAMU ZARARLARINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ!”

Vahap Seçer, göreve geldiğiniz günden bu yana yaptığınız yanlışları, söylediğiniz yalanları ve aldığınız yanlış kararlarla oluşturduğunuz kamu zararlarını çok yakından takip ediyoruz. Bu konularla ilgili olarak, beyt-ül malı nasıl çarçur ettiğinizi, şayet aday olursanız seçim meydanlarında halkımıza anlatacağız!

Bunun hesabını hem halkımıza hem de Devletimizin ilgili kurumlarına vermeniz gerektiğini size şimdiden hatırlatıyorum!

“ŞAYET ADAY OLURSANIZ, İYİ PARTİ KARŞINIZA ŞAHSİYETLİ ADAYI ÇIKARACAKTIR!”

Ayrıca İYİ Parti ne CHP’nin ne de sizin güdümünüzde olan bir Parti değildir. Şayet aday olursanız, elbette karşınıza çıkacak çok değerli ve de liyakatli adaylarımız olacaktır. Biz de o adaylarımızla birlikte Mersin Büyükşehir Belediyesinde yapılan yanlışları ortaya koyacak, Mersin ve tüm ilçelerimiz için planladığımız projelerimizi halkımızla elbette paylaşacağız.”

KÖŞE YAZARLARI

Tarsus Haber Medya © 2022 -2024 Tüm Hakları Saklıdır. Designer DENİZ MEDIA GROUP

error: Kopyalanması Yasaktır.!