Bir Haber Herşeyi Değiştirir.

O SUCUKLAR TOPLATILDI

O SUCUKLAR TOPLATILDI
240 views
21 Aralık 2022 - 15:20

TARSUS’TA HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN 23 KİLOGRAM SUCUK ELE GEÇİRİLDİ

 

Tarsus Belediyesi Zabıta İşleri Müdürlüğü ekipleri halk sağlığını ön planda tutmak için kent genelinde denetimlerini sürdürüyor. Gıda denetimleri kapsamında ekipler tarafından, 23 kilogram ağırlığında etiketsiz, son kullanma tarihi ve menşei etiketi olmayan sucuk ele geçirildi.

Gıda üretimi ve satışına yönelik Tarsus Belediyesi Zabıta İşleri Müdürlüğü ekipleri saha denetimlerini sürdürüyor. Ekipler tarafından, halk sağlığını tehdit eden satışlara dur demek için ürün tespit etme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

EKİPLER VATANDAŞIN SAĞLIĞIYLA OYNAMASINA MÜSAADE ETMİYOR

Tarsus’ta yapılan denetimde ekipler, menşei etiketi olmayan, son kullanma tarihi bulunmayan, etiketsiz sucukların satışını gerçekleştiren işletmeye cezai işlem uyguladı. Yapılan denetimlerde ele geçirilen ürünler imha edilmek üzere belediye tesislerine getirildi. Ardından bu ürünlerin satışıyla ilgili inceleme yapan ekipler, vatandaşa gerekli bilgilendirmeyi yaptı.

Ekipler, denetimlerin aralıksız sürdürülebilmesi ve halk sağlığının korunması için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

KÖŞE YAZARLARI

Tarsus Haber Medya © 2022 -2024 Tüm Hakları Saklıdır. Designer DENİZ MEDIA GROUP

error: Kopyalanması Yasaktır.!