Bir Haber Herşeyi Değiştirir.

ÇOCUĞA İŞKENCE EDEN SURİYELİ BULUNDU

ÇOCUĞA İŞKENCE EDEN SURİYELİ BULUNDU
213 views
22 Temmuz 2023 - 23:35

MERSİN’DE KÜÇÜK ÇOCUĞUNU KEMERLE DÖVEN YABANCI UYRUKLU BABA GÖZALTINA ALINDI, EVDEKİ 3 ÇOCUK BAKANLIK KORUMASINDA!

Mersin’de sosyal medyaya düşen video, vicdanları parçalamıştı. Evde çocuğunu kemerle döven baba, görüntülerin yayılmasının ardından İl Jandarma ekiplerinin çalışmasıyla gözaltına alındı. Babanın evde sürekli eşi ve diğer çocuklarına şiddet uyguladığı tespitinin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da harekete geçti ve çocuklar koruma altına alındı.

Mersin’de yaşanan ve sosyal medyaya düşen şiddet videosu, Valiliği ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığını harekete geçirdi. Videoda çocuğunu kemerle acımasızca döven babanın ve feryat eden çocuğun görüntüleri sosyal medyada infial yarattı.

ADRES TESPİT EDİLDİ, YABANCI UYRUKLU ADAM GÖZALTINA ALINDI!

Videonun ortaya çıkmasıyla İl Jandarma ekipleri harekete geçti, şiddet gösteren adamın kimliği tespit edildi. Yabancı uyruklu olduğu tespit edilen baba S.S, şiddet görüntülerinin ardından gözaltına alındı.

BAKANLIK OLAYA MÜDAHİL OLDU, ÇOCUKLARI KORUMA ALTINA ALDI!

Akdeniz ilçesinde ikamet eden S.S’nin evdeki diğer çocuklarına da şiddet uyguladığı tespitinin üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı devreye girdi. Bakanlık, yapılan incelemenin ardından yazılı bir açıklama yayınlayarak S.S’nin gözaltına alındığını ve 3 çocuğuna da koruma kararı aldırıldığını açıkladı.

Bakanlık olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bakanlığımız Mersin İl Müdürlüğü tarafından yapılan ihbarla Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan araştırmalar neticesinde ilgili şahsa ulaşılarak gözaltına alınmıştır.

Bakanlığımız uzmanlarınca yapılan değerlendirmeler neticesinde şiddete maruz kalan çocuk ve iki kardeşi hakkında koruma tedbiri kararı talep edilmiş ve adli mercilerce talebimizin kabul edilerek çocuklar Bakanlığımız ait kuruluşa yerleştirilmiştir.

Bakanlığımız olayla ilgili tüm hukuki süreçlere müdahil olup konuyu yakından takip etmektedir.”

İŞTE O AÇIKLAMA:

KÖŞE YAZARLARI

Tarsus Haber Medya © 2022 -2024 Tüm Hakları Saklıdır. Designer DENİZ MEDIA GROUP

error: Kopyalanması Yasaktır.!