Bir Haber Herşeyi Değiştirir.

MOTOPOMPLAR SAYESİNDE TARLALAR DAHA GÜVENLİ

MOTOPOMPLAR SAYESİNDE TARLALAR DAHA GÜVENLİ
257 views
18 Mart 2023 - 21:33

Mersin’in Tarsus ilçesinde DSİ tarafından 2018 yılında güçlendirilerek motor sayısı çoğaltılan yağmur tahliye motorları çalışmaya devam ediyor.
Kulak Mahallesi’nde bulunan ve yaklaşık 40 bin dönüm arazinin seller altında kaldığı bölgede son dört yıldır her hangi bir olumsuzluk yaşanmaması çiftçileri mutlu ederken sel felekatini de önleyen motopomplar çiftçilerin adeta göz bebeği gibi görünüyor.
Kulak mahallesi muhtarı ve aynı zamanda çiftçi olan Necati Şen,” DSİ tarafından yapılan bu hizmet bizlere son derece fayda sağlıyor, sel gelecek seralarımızı dağıtacak sular altında bırakacak diye endişe duyardık çok şükür bu sıkıntıyı bu motorlar sayesinde yaşamıyoruz dedi.
Çiftçi İsmail Ercan ise, “bu motorlar olmadan önce seralarımızı tarlalarımızı hatta evlerimizi sel alırdı. Bu gördüğünüz seraların içine çok kez kayıkla girdik, Allah’a şükür bu motorlar sayesinde artık böyle bir felaketi yaşamadık. Allah yapanlardan razı olsun dedi.
Pompalardan önceki geniş arazilerin nasıl bir felekatle karşı karşıya kaldığı arşiv drone görüntüleriyle gözler önüne serildi.

KÖŞE YAZARLARI

Tarsus Haber Medya © 2022 -2024 Tüm Hakları Saklıdır. Designer DENİZ MEDIA GROUP

error: Kopyalanması Yasaktır.!