Bir Haber Herşeyi Değiştirir.

ZAMLARA BİR ELEŞTİRİDE KOCAMAZ’DAN GELDİ

ZAMLARA BİR ELEŞTİRİDE KOCAMAZ’DAN GELDİ
216 views
08 Temmuz 2023 - 23:01

İYİ PARTİLİ KOCAMAZ’DAN ZAMLARA TEPKİ: “ÇAY KAŞIĞI İLE VERDİKLERİNİ YENİ ZAMLARLA BİRLİKTE NEREDEYSE KAZANLA GERİ ALIYORLAR!”

Hükümetin yaptığı peş peşe gelen son zamların ardından İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz’dan sert tepki geldi. Burhanettin Kocamaz, “Millet size ‘beni kandır, bana yalan söyle, oyumu al, arkasından da beni cezalandır, verdiklerini misliyle geri al’ diyerek mi oy verdi? Bu millete, bu fakir fukara halka zulüm et diyerek mi oyunu verdi? Yazık!” dedi.

Peş peşe gelen zamlar vatandaşta ciddi sıkıntı yaratırken, asgari ücret ve zamlı maaşlar henüz daha vatandaşın cebine girmemişken erimesine tepkiler sürüyor.

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz da zamların ardından yaptığı açıklamayla, zam yağmurunu eleştirdi.

AK Parti’nin seçimi kazanmak uğruna her yolu mubah saydığını savunan İYİ Partili Kocamaz, “AKP işin kolayını bulmuş! Seçim döneminde sırf seçimi kazanmak için vaat üstüne vaat verdiler! Millete yalan söylediler! Enflasyona ve ekonomik sıkıntılara rağmen, bile bile Milleti uyuttular! Çay kaşığı ile verdiklerini yeni zamlarla birlikte neredeyse kazanla geri alıyorlar! Hani bunlar Haktan, Hukuktan ve Adaletten yana idi. Hani bunlar “kul hakkı”ndan bahsederdi! Bu kadar pişkinliğe de pes doğrusu!” diyerek tepkisini dile getirdi.

İYİ Partili Burhanettin Kocamaz açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Birazcık üzerlerine gitsen, birazcık damarlarına bassan, sıkıştıkları anda “Seçimi biz kazandık, Millet bize oy verdi” diyorlar! İyi de “Millet size ‘beni kandır, bana yalan söyle, oyumu al, arkasından da beni cezalandır, verdiklerini misliyle geri al’ diyerek mi oy verdi? Bu Millete, bu fakir fukara halka zulüm et diyerek mi oyunu verdi? Yazık! Hem de çok yazık! Bu Aziz Milleti hiç kimse aptal yetine koyamaz! Bu Millet bu muamelelere karşı sesini çıkarmıyorsa inanın asaletinden sesini çıkarmıyor! Millet bu zulmü, bu kötü muameleleri, bu “vurun abalıya” şeklindeki aşağılayıcı tavırları asla hak etmiyor!”

KÖŞE YAZARLARI

Tarsus Haber Medya © 2022 -2024 Tüm Hakları Saklıdır. Designer DENİZ MEDIA GROUP

error: Kopyalanması Yasaktır.!